Haber

-Cumhuriyetin 100. yılında coşku, üzüntü ve gurur bir arada

Elazığ’da ilkokul ve ortaokul öğrencileri Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla öğretmenleriyle birlikte şehitliği ziyaret etti.

Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Özel bir kurs merkezinin yönetimi, öğretmenleri ve öğrencileri Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla İcadiye Şehitliği’ni ziyaret etti. Ellerinde Türk bayrakları ve balonlarla şehitliklere gelen öğrenciler, Cumhuriyet ve İzmir marşlarını söyleyerek şehitler için dua etti ve çelenk koydu. Öğretmenler Cumhuriyetin değeri hakkında bilgiler aktarırken, öğrenciler de şehitleri anmanın onurunu yaşadıklarını belirtti.

12 yaşındaki İhsan Kaya Gürbüz ise, “Bugün kurs merkezim ile şehitliği ziyarete geldik. Bugün çok gururlu bir gün. Bizi bu günlere getiren şehitlerimizi anmak bizi çok gururlandırıyor. Bu günü coşkuyla kutlayın.”

Öğrencilerden Nilay Güntaş, “Türk olmaktan gurur duyuyorum. Ulu Önder Atatürk ve şehitlerimiz sayesinde bu günlere geldik. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.”

Eyüp Güneş, “Cumhuriyetimizin 100. yılında bu gururu yaşamak çok güzel bir duygu. Bugün geldik, şehitlerimiz için dua ettik. Mekanları cennet olsun inşallah. Çok güzel bir gün, çok gurur duyuyorum” dedi. ” – ELAZIĞ

ergeneajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu