Teknoloji

iPhone 15 Pro ve Pro Max neden çok daha pahalı olacak? İşte bunun 2 nedeni

iPhone 15 serisinin, en azından Pro modelleri için, önceki modellere göre daha yüksek fiyat etiketleriyle geleceği neredeyse kesin. Çeşitli haberlerde Apple’ın bu yıl iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max fiyatlarını artıracağı söylendiğinde bu tartışma aylardır sürüyor. Lansman etkinliğinden sadece bir hafta önce, iPhone 15 Pro’lar için “büyük” fiyat artışları konusunda uyarıda bulunan yeni raporlar gelmeye devam ediyor.

Peki bu fiyat artışının nedenleri neler? Analistlere göre iPhone 15 Pro’lar alışılagelmiş modellerde bulunmayan iki değerli özelliği nedeniyle daha değerli olacak. Bunlar titanyum kasaVe periskop mercek . Şaşırtıcı bir şekilde yine Pro telefonlara özel olan A17 Bionic çip fiyat artışlarının nedeni olarak gösterilmiyor. Ancak yeni nesil 3nm çiplerin de fiyat artışına katkı sağladığını varsayabiliriz.

Mevcut ekonomiye rağmen iPhone 15 fiyat artışı birçok farklı şekilde haklı gösterilebilir. Apple, bu yıl çok sayıda iPhone kullanıcısının yeni bir iPhone’a geçeceğine güvenebileceğini biliyor. Ayrıca alıcıların birinci sınıf bir cihaz ve deneyim için daha fazla para ödeyeceklerinin de farkında. Bu yüzden iPhone 15 fiyatları artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu